Lokalizację mają doskonałą. Od pozostałych wyróżniają się oryginalną aranżacją wnętrz, często mieszczą się w zabytkowych kamienicach. Swoich gości rozpieszczają komfortowym wyposażeniem, wykwintnym jedzeniem czy atmosferą domowego spokoju. Hotel - idealne miejsce do pracy i wypoczynku poza domem. Wyjątkowe bo z charakterem, a nawet z „duszą”.
Atrakcje oferowane przez polskie hotele dorównują standardom europejskim. Zastosowanie nowoczesnych technologii jest spotykane praktycznie w każdym hotelu. Właściciele i zarządzający starannie dobierają kadrę pod względem kwalifikacji, umiejętności i znajomości języków obcych.
Coraz częściej goście mogą zrelaksować się w salonie Spa, zabrać kontrahenta na spacer po odrestaurowanych uliczkach zabytkowego miasta. Ekskluzywność obiektów podnoszą „zamknięte” piętra, gdzie znajdują się luksusowe apartamenty.
Hotel typu "business friendly" zapewnia najwyższą jakość obsługi gości biznesowych. W związku z tym posiadanie nowoczesnego zaplecza technologicznego dla konferencji jest absolutną koniecznością. Niektóre hotele wyposażone są w rozbudowane kanały konferencyjne. Każdy uczestnik konferencji mieszkający w danym hotelu może otrzymać do dyspozycji indywidualny kanał z informacjami o programie, prelegentach, innych uczestnikach itp. Dla gości biznesowych istotna jest także odległość od lotniska.
Comfort and Fine Details to hasło reklamowe najbardziej prestiżowego hotelu w Polsce wg miesięcznika Forbes - Le Regina. Usytuowany w stylowej kamienicy z lat 50. wzorowanej na XVIII-wiecznym pałacu rodziny Przeździeckich hotel typu butikowego zaprasza swych gości do urokliwych zakątków Warszawy. Tutaj nawet biznesmen poczuje się jak turysta.
Hotel Belveder w Zakopanem – laureat drugiego miejsca może poszczycić się znacznie dłuższą tradycją przyjmowania gości w swoich pokojach niż Le Regina (ten ostatni w tym roku obchodził drugą rocznicę działalności). Widok na Tatry, góralski klimat i ekskluzywne wnętrza to największy atut tego obiektu.
Krakowski hotel Copernicus uplasował się jako trzeci w rankingu Forbes. Mieszczący się na najstarszej ulicy miasta - Kanoniczej - wśród renesansowych kamienic zachwyca niezwykłym połączeniem nowoczesności z historią dawnej stolicy.
Wybór był trudny, bo właściciele hoteli dbają o najwyższą jakość oferowanych usług. Krzysztof Kłapa - dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska, który często jest gościem hotelowym twierdzi - Nawet najlepsze wrażenie zepsuć może szorstka pościel albo zbyt duża poduszka. Jego wypowiedź pokazuje jak daleko posunięte są działania pracowników hoteli w celu zapewnienia wypoczynku na najwyższym poziomie.
Najwięcej prestiżowych hoteli wg Forbes znajduje się w Warszawie i Krakowie. Inne miasta które mogą poszczycić się najbardziej ekskluzywnymi hotelami to: Wrocław, Gdańsk, Sopot, Katowice i Poznań.
25 najbardziej prestiżowych hoteli - Le Regina - Warszawa - 91,45 pkt.
- Belvedere - Zakopane - 90,26 pkt.
- Copernicus - Kraków - 88,69 pkt.
- Le Royal Meridien Bristol - Warszawa - 88,26 pkt.
- Rialto - Warszawa - 86,62 pkt.
- Westin - Warszawa - 84,25 pkt.
- Sheraton - Warszawa - 83,08 pkt.
- Hanza - Gdańsk - 82,25 pkt.
- Monopol - Katowice - 80,83 pkt.
- InterContinental - Warszawa - 80,67 pkt.
- Sofitel (d. Dorint) - Wrocław - 80,29 pkt.
- Dwór Oliwski - Gdańsk - 79,83 pkt.
- Pod Różą - Kraków - 79,21 pkt.
- Sheraton - Kraków - 78,63 pkt.
- Haffner - Sopot - 77,58 pkt.
- Pałac w Kraskowie - Wrocław - 76,80 pkt.
- Radisson SAS - Wrocław - 76,68 pkt.
- Radisson SAS - Warszawa - 73,07 pkt.
- Rezydent - Sopot - 72,19 pkt.
- Hyatt Regency - Warszawa - 71,72 pkt.
- Marriott - Warszawa - 69, 84 pkt.
- Radisson SAS - Kraków - 69,42 pkt.
- Holiday Inn - Wrocław - 65,00 pkt.
- Domina Poznań Residence - Poznań - 62,00 pkt.
- Novotel - Kraków - 59,38 pkt.
Justyna Warchoł - Gastrona.pl
Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych wybranych hoteli.
Publikowanie, modyfikowanie i kopiowanie zawartości strony lub jej części bez zgody właściciela portalu jest zabronione.
|