Prawie 150 tysięcy osób skorzystało w tym sezonie letnim z oferty Karty Tatrzańskiej uprawniającej do szeregu rabatów na terenie całego Podhala.
Kartę Tatrzańską może otrzymać bezpłatnie każdy, kto dokona rezerwacji w jednym z obiektów noclegowych biorących udział w programie. Oprócz karty turysta otrzymuje również przewodnik z wyszczególnieniem atrakcji regionu oraz mapki dojazdowe do nich.
Wśród ofert
Karty Tatrzańskiej są zniżki m.in. na baseny geotermalne, rabaty w karczmach regionalnych i restauracjach, muzeach, parkach rozrywki i kinach. Turyści mogą również skorzystać ze zniżek na taksówki miejskie oraz zamówić dorożkę konną do pensjonatu, która zawiezie gości w dowolne miejsce na Podhalu z dużym rabatem. Miłośnicy sportów ekstremalnych mogą skorzystać ze spływu pontonowego przełomem Dunajca.
-
Karta Tatrzańska funkcjonuje już trzeci sezon turystyczny i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Turyści chwalą pomysł, dzięki któremu mogą sporo zaoszczędzić. - powiedział koordynator promocji,
Wojciech Argasiński, dlatego Górale przygotowują już zimową ofertę, która ruszy 15 grudnia. Oprócz rabatów na wyciągi narciarskie, znajdą się w niej również atrakcyjne ceny w wypożyczalniach zimowego sprzętu oraz w szkółkach narciarskich.
-
Turyści, którzy zdobędą zimową Kartę obniżą koszty swojego pobytu w górach nawet o kilkaset złotych dzięki rabatom i zniżkom, które oferuje promocja - zapewnił
Argasiński.
Atrakcyjne turystycznie Podhale dużo traci ze swojego uroku przez wygórowane ceny, które powodują, iż wielu turystów ucieka ze zbyt drogiej stolicy polskich Tatr.
Karta Tatrzańska obejmująca swoją ofertą szereg zniżek i rabatów jest wobec tego świetną promocją regionu, z której odwiedzający chętnie korzystają. Karta została wprowadzona w grudniu 2010 roku. Obowiązuje ona na terenie całego Podhala i jest ważna przez cały okres pobytu turysty.
Lista obiektów noclegowych, w których wydawane są karty, oraz atrakcji, na które oferowane są zniżki, można znaleźć na stronie internetowej:
www.kartatatrzanska.pl