Wrocław, 19 kwietnia 2002 r.
Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie im. Leonarda Wellmanna, który odbywał się w dniach 17-19 kwietnia 2002 r. we Wrocławiu, stał się okazją do świętowania jubileuszu 80-lecia Tadeusza Tulibackiego.
19 kwietnia we wrocławskim Hotelu HP PARK PLAZA członkowie Rady Polskiego Zrzeszenia Hoteli złożyli życzenia na ręce szanownego jubilata – Tadeusza Tulibackiego. Były kwiaty oraz szampan specjalnie na tę szczególną okazję.
Świętowanie jubileuszu zbiegło się także z promocją nowej książki Pana Tulibackiego pt. „Międzynarodowe Systemy Hotelowe”. Każdy z zaproszonych gości mógł dostać egzemplarz tego wydawnictwa z autografem Mistrza.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia !
W imieniu portalu GASTRONA.PL życzymy Panu Tulibackiemu
wielu sukcesów oraz następnego równie udanego jubileuszu !!
Tadeusz Bernard Tulibacki
Urodził się 15 lutego 1922 roku w Inowrocławiu, w latach 1935-1939 był uczniem i wychowankiem inowrocławskiego Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza. Po wojnie studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. W 1967 roku uzyskał także dyplom dwuletniego Studium Ekonomiki i Organizacji Turystyki. Zna języki: francuski, niemiecki i rosyjski.
W pracy zawodowej oddał się całkowicie problematyce hotelarskiej i turystycznej. Od 1961 roku był wiceprezesem Stowarzyszenia „Dom Chłopa”. W latach 1964-1973 dyrektorem Biura Turystyki Zagranicznej Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej „Gromada”, w latach 1973-1977 powtórnie dyrektorem hotelu „Dom Chłopa”.
Od 1962 roku jest członkiem władz naczelnych Polskiego Zrzeszenia Hoteli (PZH). W latach 1977-1991 był sekretarzem generalnym Zrzeszenia Polskich Hoteli Turystycznych. Przez 27 lat reprezentował polskie hotelarstwo w Radzie Administracyjnej Association Internationale de l’Hôtellerie (AIH) w Paryżu oraz na kongresach HO-RE-CA i AIH. Jest członkiem Komisji Techniki i Wyposażenia Hoteli PZH, ekspertem Konwentu Rekomendacji i hoteli.
]Autor artykułów na tematy hotelarsko-turystyczne w czasopismach branżowych oraz podręczników z dziedziny hotelarstwa; także trzech biografii: księdza prałata Dezyderego Wróblewskiego, prof. Dr hab. Michała Swobody i prof. Mariana Kadleca.
Ponadto wykłada w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, w Wyższej Szkole Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki, Wyższej Szkole Ekonomicznej oraz w Policealnej Szkole Hotelarstwa „Triada” i w Prywatnym Policealnym Studium Hotelarsko-Turystycznym w Warszawie.
Za wieloletnie osiągnięcia zawodowe dla rozwoju hotelarstwa, turystyki i szkolnictwa zawodowego został odznaczony Krzyżem Komandorskim, Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej, jest laureatem dziennikarskiego konkursu Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki o honorową nagrodę „Kos” za rok 1994.
|